Jedinečnost v kameni


 • Originalitu kamene nic nenahradí

 • Kámen je přírodní materiál, jehož vzhled je neopakovatelný, má vynikajíci vlastnosti a vysokou hodnotu. V našem sortimentu máte na výběr z mnoha různých druhů, struktur, tvarů a barev. Vzhled přírodního kamene  nikdy neomrzí a jeho hodnota časem neklesá - právě naopak. Použít ho můžeme kdekoliv - v interiéru může tvořit velmi estetický a moderní prvek našich domácností a v exteriéru zvýraznit klasiku a zachovat spojení s přírodou.


 • Přírodní kámen má tak vynikající vlastnosti, že ho nelze nic jiného než vychválit. Je velmi tvrdý, téměř nezničitelný, s velmi dlouhou životností a velni odolný proti poškození. Je stálobarevný, nebledne, jeho vzhled se nezmění a navíc se velmi lehce udržuje.
 •  Nabízí rozmanitost struktury, barevných odstínů ( výběr od teplých po chladndější nebo žíhané) a různé tvary. Vybrat si můžeme broušený nebo leštěný povrch a kombinovat ho s drsnějším. Navíc se hodí do ryzí městské moderny , tak i do rustikálního bydlení na venkově.
 • Využijeme ho v kuchyni na kuchyňskou linku, parapety, v koupelně jako obklad, umyvadlo, vanu i schodiště.

  Kámen je pěkný i jako obklad okolo krbu, vhodný samozřejmě na dlažbu, krásné jsou i bytové doplňky: kamenné fontány, svítidla z polodrahokamů, vázy...

  V exteriéru se kámen používá nejčastěji jako obklad fasád , dlažba teras, chodníčky a ploty. .
 • Dlažba a obklad v interiéru
  Přírodní kámen je vhodný na obklady a dlažby.Mezi nejpoužívanější patří pískovec, který je velmi odolný, není možné ho poškodit. Je velmi oblíbený kvůli pestrobarevnosti ve škále teplých barev, takže se výborně hodí pro obklad i jako venkovní dlažba , například okolo bazénu.
  Na obklady a dlažbu v interiéru a okolo krbu se hodí břidlice, která je barevně zajímavá a některé druhy mohou obsahovat i slídu.

  Velmi žádaný je i mramor, který má broušené a nebo leštěné plochy a dokonale rovný povrch. Výborný je jako obklad stěn a krbů. Nabízí se v barvách od žlutohnědé po modrošedou.
 • Dlažba a obklad v exteriéru
  Na obklady fasád je možné použít kamenné obklady, které nahrazují dražší a těžší lomový kámen. Vyrábějí se z expandované břidlice a přírodních barviv. Kamenné obklady je možné aplikovat i na zateplovací systémy. Krásný je například štípaný pískovec nebo tzv . lámaná skála.
 • Zajímavým kamenným prvkem jsou i gabionové ploty (velké drátěné klece , do kterých se vkládá přírodní kámen). Co nabízí? Přirozený vzhled, jsou vhodné i do chráněných oblastí, jsou doučástí terénu( je možné je ozelenit, nechat prorůst kořenovým systémem), ale hlavně slouží k dokonalému statickému zpevnění terénu. Instalují se za sucha , možná je realizace i v zimě , nenarušují přírodní vodní režim (absorbují a propouštějí vodu).

  Gabiony jsou vlastně velké drátěné koše , do kterých se ukládá přírodní kámen. Slouží jako bezpečnostní a ochranné ploty. Jejich předností je statické jištění terénu a přírodní vzhled.