Kámen v koupelně

V koupelnách lze v posledních letech stále častěji vidět různé přírodní materiály. Kromě dřeva, bambusu či korku, se v koupelně s oblibou používá i kámen. Jaké jsou jeho výhody a ve kterých podobách může být kámen v koupelně zastoupen?

Kámen v koupelně
  • Výhody kamene 

  • Důvody, proč designéři i běžní lidé mají rádi kámen v koupelně, jsou různé. Jedním ze společných je však určitě krása tohoto přírodního materiálu. Obzvláště přírodní kámen vnáší do koupelny dotek přírody, přispívá k pocitu harmonie a relaxu.
  • Dnešním trendem je návrat k přírodním materiálům, protože snad všichni už mají po krk všudypřítomných plastů a syntetiky. Přírodní kámen je proto opravdu trend posledních let. Ve prospěch kamene v koupelně říkají i jeho vlastnosti, především odolnost a dlouhověkost. To znamená, že ačkoliv jsou počáteční náklady zpravidla dosti vysoké ve srovnání s jinými běžnějšími materiály, investice se vám časem vyplatí. Avšak i zde platí, že je třeba opatrně vybírat a zvolit si do koupelny vhodný typ kamene, aby odolával vlhkosti, vodě, teplotě a také působení různých kosmetických přípravků.
  • Na podlahu v koupelně je z tohoto pohledu vhodná zejména žula, která patří mezi nejtvrdší a odolá opravdu velkému zatížení. O něco náchylnější na poškození, i když krásou jistě výjimečný, je mramor. Na obklad se často používají zase travertin či břidlice.
  • Co všechno z kamene? 

  • Někteří lidé tak propadli kráse kamene, že si doslova vytvořili "kamennou" koupelnu s kamenným obkladem, podlahou i kamennou vanou a umyvadlem. Někdy je však méně více, a své kouzlo má byť jen kamenné umyvadlo v kombinaci s jinými přírodními materiály v ostatních částech koupelny (například obkladem a podobně).