Kamenný obklad v bytě

Pro každého je jeho domov něčím speciální, výjimečný, jedinečný. Staráme se něj, zkrášlujeme ho a stále hledáme něco, čím bychom ho ještě víc mohli zdokonalit. Pokud vás však už nic nenapadá, jeden tip bychom pro vás měli - kámen.

  • Kam se hodí? Prakticky všude.

  • Kamenný obklad v bytě

  • Kamenný obklad
    je skvělý stejně do rodinného domu, jakož i do běžného panelákového bytu. Kam tedy s ním? Představte si například, že část jedné stěny ve své ložnici máte obloženou právě takovým světlejším kamenným obkladem. Atraktivní představa, no ne? Hodí se však i do obýváku, kuchyně, či jídelního prostoru. V bytě byste to však s kamenem přehánět neměli, abyste totiž nedosáhli kýčovitý efekt, respektive obložením celých stěn by se z interiéru mohla vytratit lehkost a vzdušnost.
  • Ideální vlastnost kamenného obkladu v bytě je ta, že se dá kombinovat nejen s moderními liniemi nábytku, ale vynikne také u zařízení starším. Stejně dobře tedy vypadá v moderním prostředí minimalistickém, jakož i v rustikálním. Skvěle ho využijete i díky jeho odolnosti vůči mechanického poškození a to například v předsíni. Rovněž velmi dobře působí, když kamenem obložíme polpriečky například mezi kuchyní a obývákem, respektive barový pult v kuchyni nebo jídelním koutě.
  • Jaký se vám hodí?

  • Pokud byste ve svém domově chtěli použít kámen na obklad stěny, nejlepší volbou pro vás by byl lámaný kámen. Jeho tloušťka dosahuje maximálně 2,5 centimetru a využijí ho i majitelé rodinných domů nebo chat, protože se velmi dobře hodí i na obklad krbů. V případě, že byste chtěli svůj interiér jen trochu zvýraznit cestou vkusné dekorace, mohli byste k tomuto účelu využít třebas obkladové pásky ze žuly. Stejně zajímavé jsou však alpský nebo formátovaný kámen a to zejména kvůli svým barevným kombinacím.