Přírodní kámen v interiéru

Jedním z nových trendů v bydlení je i návrat k přírodním materiálům. Mezi takové materiály bezpochyby patří i kámen. I proto je možné kámen v různých podobách stále častěji vidět v našich příbytcích. Dodá našemu bydlení dotek přírody a ozvláštní jednotlivé části bytu či domu.

Přírodní kámen v interiéru

  • Na některé působí kámen chladným dojmem, a tak si jen těžko dokáží představit mít kámen v interiéru. No tento pocit chladu, který kámen vyvolává, se dá snadno "oklamat". Zpravidla si do interiéru kámen nedáváme v příliš velkém množství, tedy například neobložíme ním všechny stěny obývacího pokoje, ale používá se spíše v umírněném množství. A právě ten správný poměr mezi kamenem a jinými prvky je důležitým kritériem pro to, abychom z kamene v interiéru měli dobrý pocit. Rovněž volba toho správného odstínu kamenných prvků je předpokladem pro naši spokojenost.
 
  • Různé podoby kamene v našich příbytcích

  • Kámen si do našich interiérů můžeme začlenit několika způsoby. Tradičně se využívá kámen na obložení krbu v obývacích pokojích. Však kromě toho zajímavě vypadá i obklad z kamene na jedné ze zdí obývacího pokoje (často stěna za sedačkou) nebo také za televizorem. Okraje mohou být rovné, ale také nepravidelné, což dodá kamennému obkladu netradiční vzhled.
  • Stále častěji si kámen razí cestu i do našich koupelen. V módě jsou kamenem obložené vany, umyvadla z kamene, ale populární je i kamenná podlaha či kamenné obkladačky.
    Kámen se vyznačuje vysokou odolností a dlouhou životností, takže do koupelny je to skutečně vhodný materiál.
  • S kameny se v klidu můžete vyhrát i v kuchyni. Pracovní deska z přírodního kamene, kamenná podlaha nebo opět obkladačky z kamene - to vše lze v kuchyni využít. Třeba stěna obložená kamenem v kuchyni dodá této místnosti zajímavý a netradiční vzhled.
  • Kámen si najde místo také v halách, jídelnách či v ložnici. Všude je prostor na nějaký ten kamenný prvek, který při vhodném použití opravdu vyčaruje originální atmosféru.
  • A pro ty, kteří si zakládají na přirozeně laděném interiéru, je přírodní kámen prvkem, který by v jejich obydlí prostě neměl chybět.