Obrubníky

Kamenné nebo plastové obrubníky slouží na oddělení jedné části zahrady od jiné.

 • Obrubníky z přírodního kamene nebo plastové obrubníky slouží na oddelení dekoračního štěrku, valounků, trávy, mulčovací kůry apod. od jiné plochy v zahradě. Díky těmto obrubníkům dosáhnete ve Vaší zahradě čisté a elegantní oddělení jednotlivých ploch.

 • Skrytý plastový obrubník

 • Plastový obrubník, často nazývaný také skrytý obrubník, či neviditelný obrubník je skvělým doplňkem do každé zahrady. Díky plastovým obrubníkům dosáhnete čisté a nenápadné oddělení jedné části zahrady - napríklad se štěrkem - od jiné části - napríklad od trávníku či chodníku.
  Výhodou plastového neviditelného obrubníku od naší společnosti je jeho vynikající pevnost a s tím spojená i životnost. Dále také promyšlená spodní část skrytého obrubníku, která je uspůsobená k vedení kabelu nebo závlahové hadice.
  Plastové obrubníky dodáváme třech barevných vyhotoveních - černé, zelené a cihlové - aby bylo možné barvu obrubníku zkombinovat se sousedícími plochami v zahradě.
  Zahradní obrubníky je možné libovolně tvarovat a ohýbat, spojovat mezi sebou a také jsou dostupné doplňkové zinkované dekorační lišty.
  Plastový obrubník pokládáme na požadované místo pomocí hřebů - klasických kovových nebo speciálních plastových.
  Skrytý obrubník se hodí použít i v místech, kde jenom skrátka chceme zabránit prorůstání trávy do jiné plochy.
 

 
 • Obrubníky z přírodního kamene

 • Obrubníky z přírodního kamene se u zákazníků těší stále větší oblibě. V poslední době stále více nahrazují betonové obrubníky.
  Kamenným obrubníkem můžeme oddelit jednotlivé plochy v zahradě, parku, nebo jenom chodníky kolem domu od jiných ploch - zatravněných či vysypaných štěrkem. Kamennými obrubníky můžeme také spevnit okraje dlažeb či chodníků, aby používaním nedocházelo ke strátě pevnosti a stability dlažby.
  Kamenné obrubníky jsou vyrobeny z odolných kamenů jako je žula či andezit, takže nevyžadují žádnou údržbu.