Barva

Tloušťka v cm

Průměr v cm

Výška v cm

Zrušiť všetky filtre

Přírodní obkladový kámen

Obkladový přírodní kámen. Obklady do do interiéru i exteriéru, fasádní obklady, obklad do koupelny, kuchyně, obkladové panely, nepravidelné obklady a mnoho jiného.


 • Proč obkladový kámen?

 • Díky své jedinečnosti, přírodnímu vzhledu a životnosti patří přírodní kámen a zejména obklady z kamene mezi nejvyhledávanější a nejoblíbenější typy obkladů vůbec. Obkladový přírodní kámen dělíme na více různých skupin, dle povrchové úpravy a opracování kamene.
  Mezi nejčastěji vyhledávané typy obkladů patří obkladové panely, nepravidelný kamenný obklad, formátovaný obklad a také rock face - nebo skalní obklad. Nejoblíbenějšímy typy přírodního kamene jsou bez pochyby břidlice, andezit, kvarcit, rula (gneis) nebo také porfyr či žula.
 • Způsob ukládání obkladu

 • Obklady z přírodního kamene lepíme na písčito-cementovou směs nebo ideálně na lepidlo. Důležité je spárování. Při tenčích tloušťkách obkladu se spárovací směs nanese do jedné roviny s povrchem kamene. Při větších tloušťkách obkladu se spárovací směs nanese cca 0,5 cm pod úroveň povrchu kamene. Tehdy je obklad na pohled plastičtější.
  Většina obkladů z přírodního kamene vyžaduje po nalepení a zaspárování ješte aplikaci impregnace, která chrání povrch nejen kamene, ale i samotnú spárovací hmotu. Naimpregnovaný obklad je chráněn vůči působení vnějších vlyvů - mráz, přímé slunce, nečistoty a mastnoty, a pod.
 
 • Použití kamenného obkladu

 • Možností, kde lze využít přírodní kámen jako obklad je mnoho. V exteriéru stojí za zmínku obklad soklu, fasádní obklady, obklady zdí a plotů a pod. V interiéru se přírodní kámen ve všech jeho podobách používá na obklady koupelen, za kuchyňskou linku, jako obklad krbu a různé obklady v jiných pokojích.
  Pro inspiraci si můžete prohlídnout naši sekci Reference nebo také navštivne sekci Design a inspirace, kde můžete načerpat nové nápady, aby se přírodní kámen stal součastí i Vaší domácnosti.
 • Obkladové panely

 • Přírodní kámen formátovaný na obkladové panely patří k neoblíbenějším obkladům do interiéru. Obkladové panely rozlišujeme podle jejich tvaru, do kterého jsou jednotlivé kamenné pásky lepeny (skládany) - panely obdélnikového tvaru, označované "SP" a panely tvaru písmena z, označované "ZP".